Najczęściej zadawane pytania:

Jest na to kilka sposobów - np. dołącz do pracy pod komendą /praca, sprzedaj surowce na /warp sklep, handluj w prywatnych sklepach graczy lub na licytacjach.

Sklep możesz stworzyć np. na targach (/warp targ) lub za darmo - na swojej działce. Instrukcje znajdziesz na /warp kupno i /warp sprzedaz .

Aby wymienić punkty questowe, skorzystaj z komendy /questy, a następnie kliknij rudę złota. Tam znajdziesz opisane informacje na temat komendy wymiany, nagrody oraz kosztu, a także ilości pozostałych do wykorzystania punktów.

Aby sprawdzić dostępne teleporty, użyj komendy /warpy lub sprawdź tablicę na /warp warpy. Tam znajdziesz wszelkie informacje na temat miejsc teleportacji dostępnych na serwerze.

Użyj komendy /polacz . Połączenie kosztuje po 40 tyś. od 2 osób, może być stworzone tylko na działkach, które są obok siebie oraz o tej samej wielkości. Usuwa się przy przeniesieniu, powiększaniu lub wyczyszczeniu działki.

Drogi użytkowniku. Niestety, jako członkowie Administracji, nie możemy ręcznie wprowadzić wszystkich propozycji. Proponujemy, abyś przedstawił/a swoją propozycję na naszym Forum! http://realcraft.pl/skrot/?u=bfl

Aby powiększyć działke, wpisz /dzialka powieksz. Ceny i wymiary działek znajdziesz pod /dzialka ceny. Pamiętaj, aby zrobić screen'y działki, ponieważ przy powiększaniu mogą zniknąć ramki, obrazy, plony oraz stojaki.

Kopalnia nie jest jedynym miejscem, gdzie możesz kopać. Jeżeli kopalnia na /warp kopalnia jest pusta obok niej można sprawdzić za ile będzie jej reset. Aby kopać surowce możecie iść na /warp surowcowa, wpisać tam /randomtp i też kopać pod ziemią. Pamiętaj, że na mapie surowcowej PVP jest włączone.

Jeżeli chcesz mieć działkę obok swojego znajomego lub w innym miejscu, możesz wpisać /dzialka przenies stojąc na wolnej działce o tym samym poziomie, który posiadasz. Pamiętaj, że na serwerze musi być mniej niż 300 Graczy, aby można było przenieść działke.

Listę niedozwolonych modyfikacji znajdziesz na naszym Forum. (link: http://realcraft.pl/skrot/?u=snH ) Pamiętaj, że jeżeli modyfikacja nie znajduje się na liście to nie oznacza to, że jest dozwolona.

Aby wziąć z kimś ślub, musisz zaprosić tę osobę komendą /slub zapros , a ona musi akceptować oświadczyny za pomocą /slub akceptuj . Ślub można zawrzeć tylko na terenie kapliczki. Więcej komend dotyczących ślubu znajdziesz pod /slub.

Żeby łapać zwierzęta, musisz stworzyć jajko przechowujące - /warp receptury - i kliknąć nim na moba, którego chcesz złapać. Masz 90% szans na złapanie. Aby mieć taką możliwość, musisz posiadać co najmniej drugi poziom pracy rolnik/hodowca.

Stackowanie zwierząt pozwala Ci mieć ich więcej na działce. Zabicie zestackowanego zwierzęcia zwiększa proporcjonalnie exp, poziom pracy oraz zdobyte przedmioty.

Cobel niespodzianka (cobblex) to specjalny przedmiot, z którego wypadają przeróżne rzeczy. Można go stworzyć komendą /cobblex, lecz musisz posiadać 9 stacków bruku w ekwipunku.

Jeśli nie wiesz jak znaleźć i wysłać swoje logi czatu w grze, udaj się do poradnika na naszym forum i postępuj zgodnie z instrukcjami - http://realcraft.pl/skrot/?u=Ssl

Aby zmienić swój nick na kolorowy użyj komendy /kolor (wszystkie dostępne kolory znajdują się na /warp kolory). Tę opcje możesz zamówić poprzez naszą stronę sklep.realcraft.pl.

Zwierzęta i moby agresywne respią się same - zwierzęta poniżej 300, a moby agresywne poniżej 375 graczy online.

Jeśli po zakupie przez sklep nie otrzymałeś rangi Vip/SVip to spróbuj poodświeżać kilka razy sklep na stronie, jeśli nie otrzymasz rangi VIP/SVIp do 24 godzin to należy skontaktować z Administratorem na TS3 w celu odzyskania rangi.

Na naszym serwerze surowce wypadają z kamienia, szanse na drop znajdziesz pod komendą /drop. Wyjątkiem jest redstone, węgiel oraz lazuryt, który wypada z rud, które znajdziesz na /warp s, bądź w kopalni VIP. Kopać możesz na swojej działce, /warp kopalnia, bądź na otwartym świecie /warp s.

Szczęście to zaklęcie, które na naszym serwerze zwiększa szansę na wydropienie większej ilości surowca z kamienia. Dla przykładu - możesz otrzymać komunikat na chacie, że otrzymałeś Diament x3.

W celu odzyskania hasła najlepiej zgłosić się do nas na TeamSpeak\'u --> IP: ts.realcraft.pl <-- Procedura odzyskania hasła będzie Cię kosztować 10% Twojego stanu konta.

Jeśli chcesz bezpiecznie uczestniczyć w wymianie z innym graczem, skorzystaj z komendy /wymiana . W wymianie z graczem możesz uczestniczyć będąc maksymalnie 10 kratek od niego. Komendą /wymiana wyswietl możesz sprawdzić jaką ofertę proponuje Ci osoba, z którą chcesz handlować. Jeśli chcesz zrobić to w szybszy, łatwiejszy sposób - kliknij na tego gracza prawym przyciskiem myszy (PPM). Komendą /wymiana wycofaj wycofasz aktualną wymianę. Resztę komend znajdziesz wpisując /wymiana.

Kontakt

Użyj chatu facebooka(prawy dolny róg ekranu) aby skontaktować się z administracją!