Najczęściej zadawane pytania:

Jest na to kilka sposobów - np. dołącz do pracy pod komendą /praca, sprzedaj surowce na /warp sklep, handluj w prywatnych sklepach graczy lub na licytacjach.

Sklep możesz stworzyć np. na targach (/warp targ) lub za darmo - na swojej działce. Instrukcje znajdziesz na /warp kupno i /warp sprzedaz .

Aby wymienić punkty questowe, skorzystaj z komendy /questy, a następnie kliknij rudę złota. Tam znajdziesz opisane informacje na temat komendy wymiany, nagrody oraz kosztu, a także ilości pozostałych do wykorzystania punktów.

Współdzielenie to opcja, która zezwala Ci na grę z innymi osobami na jednym IP lub komputerze. Aby uzyskać takie pozwolenie, wpisz się na listę - http://realcraft.pl/skrot/?u=RD4 według podanego wzoru. Pamiętaj - nie wpisanie się może grozić banem za MultiKonto.

Aby sprawdzić dostępne teleporty, użyj komendy /warpy lub sprawdź tablicę na /warp warpy. Tam znajdziesz wszelkie informacje na temat miejsc teleportacji dostępnych na serwerze.

Użyj komendy /polacz . Połączenie kosztuje po 40 tyś. od 2 osób, może być stworzone tylko na działkach, które są obok siebie oraz o tej samej wielkości. Usuwa się przy przeniesieniu, powiększaniu lub wyczyszczeniu działki.

Multikonto to określenie, które używamy na więcej niż jedno konto zarejestrowane na jednym adresie IP. Aby uniknąć bana za Multikonto, wpisz się do listy na Forum - http://realcraft.pl/skrot/?u=fqG

Ogłoszenie umożliwia pisanie na chacie globalnym z kolorem. Ilość ogłoszeń możesz sprawdzić pod /stats. Na /warp kolory znajdziesz poradnik odnośnie pisania na kolorowo.

Magiczna skrzynka to przedmiot, z którego dostajesz losowe, lecz przydatne przedmioty. Stworzyć ją możesz według wzoru dostępnego na /warp receptury. Aby otworzyć skrzynkę, musisz posiadać do niej specjalny klucz.

Drogi użytkowniku. Niestety, jako członkowie Administracji, nie możemy ręcznie wprowadzić wszystkich propozycji. Proponujemy, abyś przedstawił/a swoją propozycję na naszym Forum! http://realcraft.pl/skrot/?u=bfl

Aby powiększyć działke, wpisz /dzialka powieksz. Ceny i wymiary działek znajdziesz pod /dzialka ceny. Pamiętaj, aby zrobić screen'y działki, ponieważ przy powiększaniu mogą zniknąć ramki, obrazy, plony oraz stojaki.

Kopalnia nie jest jedynym miejscem, gdzie możesz kopać. Jeżeli kopalnia na /warp kopalnia jest pusta obok niej można sprawdzić za ile będzie jej reset. Aby kopać surowce możecie iść na /warp surowcowa, wpisać tam /randomtp i też kopać pod ziemią. Pamiętaj, że na mapie surowcowej PVP jest włączone.

Jeżeli chcesz mieć działkę obok swojego znajomego lub w innym miejscu, możesz wpisać /dzialka przenies stojąc na wolnej działce o tym samym poziomie, który posiadasz. Pamiętaj, że na serwerze musi być mniej niż 300 Graczy, aby można było przenieść działke.

Listę niedozwolonych modyfikacji znajdziesz na naszym Forum. (link: http://realcraft.pl/skrot/?u=snH ) Pamiętaj, że jeżeli modyfikacja nie znajduje się na liście to nie oznacza to, że jest dozwolona.

Automatyczne Farmy to bloki generujące plony w cztery strony świata. Możesz ulepszać ich poziom oraz prędkość wyrastania plonów. Farmę możesz kupić używając komendy /farma, kosztuje ona 8000. Po więcej informacji przenieś się na /warp infofarma.

Aby wziąć z kimś ślub, musisz zaprosić tę osobę komendą /slub zapros , a ona musi akceptować oświadczyny za pomocą /slub akceptuj . Ślub można zawrzeć tylko na terenie kapliczki. Więcej komend dotyczących ślubu znajdziesz pod /slub.

Żeby łapać zwierzęta, musisz stworzyć jajko przechowujące - /warp receptury - i kliknąć nim na moba, którego chcesz złapać. Masz 90% szans na złapanie. Aby mieć taką możliwość, musisz posiadać co najmniej drugi poziom pracy rolnik/hodowca.

Stackowanie zwierząt pozwala Ci mieć ich więcej na działce. Zabicie zestackowanego zwierzęcia zwiększa proporcjonalnie exp, poziom pracy oraz zdobyte przedmioty.

https://forum.realcraft.pl/forum/15-rekrutacja-do-administracji-mc/ - W tym dziale znajdziesz wymagania oraz wzór podania. Stwórz nowy wątek. Nazwij go [Podanie] Twój nick, a tam wpisz wzór. Uzupełnij informacje o sobie i opublikuj. Gotowe! Teraz tylko czekać na odpowiedź Administracji.

Kilof 6/3/3 to unikalny kilof, który pozwala na bardzo szybkie kopanie. Z odrobiną szczęścia można go zdobyć z Magicznej Skrzynki,zadań dziennych lub wygrać podczas serwerowych Eventów.

Cobel niespodzianka (cobblex) to specjalny przedmiot, z którego wypadają przeróżne rzeczy. Można go stworzyć komendą /cobblex, lecz musisz posiadać 9 stacków bruku w ekwipunku.

Jeśli nie wiesz jak znaleźć i wysłać swoje logi czatu w grze, udaj się do poradnika na naszym forum i postępuj zgodnie z instrukcjami - http://realcraft.pl/skrot/?u=Ssl

Aby zmienić swój nick na kolorowy użyj komendy /kolor (wszystkie dostępne kolory znajdują się na /warp kolory). Tę opcje możesz zamówić poprzez naszą stronę sklep.realcraft.pl.

Zwierzęta i moby agresywne respią się same - zwierzęta poniżej 300, a moby agresywne poniżej 375 graczy online.

Jeśli po zakupie przez sklep nie otrzymałeś rangi Vip/SVip to spróbuj poodświeżać kilka razy sklep na stronie, jeśli nie otrzymasz rangi VIP/SVIp do 24 godzin to należy skontaktować z Administratorem na TS3 w celu odzyskania rangi.

Na naszym serwerze surowce wypadają z kamienia, szanse na drop znajdziesz pod komendą /drop. Wyjątkiem jest redstone, węgiel oraz lazuryt, który wypada z rud, które znajdziesz na /warp s, bądź w kopalni VIP. Kopać możesz na swojej działce, /warp kopalnia, bądź na otwartym świecie /warp s.

Szczęście to zaklęcie, które na naszym serwerze zwiększa szansę na wydropienie większej ilości surowca z kamienia. Dla przykładu - możesz otrzymać komunikat na chacie, że otrzymałeś Diament x3.

Klucz do magicznej skrzynki można zdobyć z losowych questów lub za przepisanie kodu z chatu. Aby go użyć musisz posiadać magiczną skrzynkę, którą możesz zrobić za pomocą specjalnej receptury (/warp craftingi).

W celu odzyskania hasła najlepiej zgłosić się do nas na TeamSpeak\'u --> IP: ts.realcraft.pl <-- Procedura odzyskania hasła będzie Cię kosztować 10% Twojego stanu konta.

Jeśli chcesz bezpiecznie uczestniczyć w wymianie z innym graczem, skorzystaj z komendy /wymiana . W wymianie z graczem możesz uczestniczyć będąc maksymalnie 10 kratek od niego. Komendą /wymiana wyswietl możesz sprawdzić jaką ofertę proponuje Ci osoba, z którą chcesz handlować. Jeśli chcesz zrobić to w szybszy, łatwiejszy sposób - kliknij na tego gracza prawym przyciskiem myszy (PPM). Komendą /wymiana wycofaj wycofasz aktualną wymianę. Resztę komend znajdziesz wpisując /wymiana.

Kontakt

Użyj chatu facebooka(prawy dolny róg ekranu) aby skontaktować się z administracją!