Najczęściej zadawane pytania:

Jest na to kilka sposobów - np. dołącz do pracy pod komendą /praca, sprzedaj surowce na /warp sklep, handluj w prywatnych sklepach graczy lub na licytacjach.

Aby wymienić punkty questowe, skorzystaj z komendy /questy, a następnie kliknij rudę złota. Tam znajdziesz opisane informacje na temat komendy wymiany, nagrody oraz kosztu, a także ilości pozostałych do wykorzystania punktów.

Aby sprawdzić dostępne teleporty, użyj komendy /warpy lub sprawdź tablicę na /warp warpy. Tam znajdziesz wszelkie informacje na temat miejsc teleportacji dostępnych na serwerze.

Drogi użytkowniku. Niestety, jako członkowie Administracji, nie możemy ręcznie wprowadzić wszystkich propozycji. Proponujemy, abyś przedstawił/a swoją propozycję na naszym Forum! http://realcraft.pl/skrot/?u=bfl

Aby powiększyć działke, wpisz /dzialka powieksz. Ceny i wymiary działek znajdziesz pod /dzialka ceny. Pamiętaj, aby zrobić screen'y działki, ponieważ przy powiększaniu mogą zniknąć ramki, obrazy, plony oraz stojaki.

Listę niedozwolonych modyfikacji znajdziesz na naszym Forum. (link: http://realcraft.pl/skrot/?u=snH ) Pamiętaj, że jeżeli modyfikacja nie znajduje się na liście to nie oznacza to, że jest dozwolona.

Żeby łapać zwierzęta, musisz stworzyć jajko przechowujące - /warp receptury - i kliknąć nim na moba, którego chcesz złapać. Masz 90% szans na złapanie. Aby mieć taką możliwość, musisz posiadać co najmniej drugi poziom pracy rolnik/hodowca.

Stackowanie zwierząt pozwala Ci mieć ich więcej na działce. Zabicie zestackowanego zwierzęcia zwiększa proporcjonalnie exp, poziom pracy oraz zdobyte przedmioty.

Enchant na 30 poziom najłatwiej znaleźć teleportując się na VipWarpy - /vw . Najchętniej odwiedzane VipWarpy znajdziesz pod komendą /vw lista.

Cobel niespodzianka (cobblex) to specjalny przedmiot, z którego wypadają przeróżne rzeczy. Można go stworzyć komendą /cobblex, lecz musisz posiadać 9 stacków bruku w ekwipunku.

Jeśli nie wiesz jak znaleźć i wysłać swoje logi czatu w grze, udaj się do poradnika na naszym forum i postępuj zgodnie z instrukcjami - http://realcraft.pl/skrot/?u=Ssl

Aby zmienić swój nick na kolorowy użyj komendy /kolor (wszystkie dostępne kolory znajdują się na /warp kolory). Tę opcje możesz zamówić poprzez naszą stronę sklep.realcraft.pl.

Zwierzęta i moby agresywne respią się same - zwierzęta poniżej 300, a moby agresywne poniżej 375 graczy online.

Jeśli po zakupie przez sklep nie otrzymałeś rangi Vip/SVip to spróbuj poodświeżać kilka razy sklep na stronie, jeśli nie otrzymasz rangi VIP/SVIp do 24 godzin to należy skontaktować z Administratorem na TS3 w celu odzyskania rangi.

Aby dodać Gracza do działki użyj komendy /dzialka dodaj . Do działki dodaje się na własną odpowiedzialność i w razie ewentualnej kradzieży, Administracja nie będzie w stanie Ci pomóc.

Na naszym serwerze surowce wypadają z kamienia, szanse na drop znajdziesz pod komendą /drop. Wyjątkiem jest redstone, węgiel oraz lazuryt, który wypada z rud, które znajdziesz na /warp s, bądź w kopalni VIP. Kopać możesz na swojej działce, /warp kopalnia, bądź na otwartym świecie /warp s.

Szczęście to zaklęcie, które na naszym serwerze zwiększa szansę na wydropienie większej ilości surowca z kamienia. Dla przykładu - możesz otrzymać komunikat na chacie, że otrzymałeś Diament x3.

W celu odzyskania hasła najlepiej zgłosić się do nas na TeamSpeak\'u --> IP: ts.realcraft.pl <-- Procedura odzyskania hasła będzie Cię kosztować 10% Twojego stanu konta.

Wszystkie przedmioty, których nie zdobędziesz na działkach/kopalni (budulce, itemy z mobów, wodę, lawę, itd.) możesz znaleźć przenosząc się do otwartego świata, wpisując /warp s.

Na naszym serwerze nie ma jednego miejsca pracy. Jeżeli chcesz zarabiać, musisz wykonywać czynnosci opisane pod /praca. W zależnosci od aktualnego zawodu, mozesz to robić przenosząc się na np. /warp kopalnia (Górnik), /warp s (Myśliwy), własną działkę (Farmer), itd. Większosć prac mozesz wykonać na mapie surowcowej lub swojej działce.

Discord to jeden z dwóch oficjalnych komunikatorów obok TeamSpeak’a, które posiada nasz serwer. Jeśli chcesz dołączyć do społeczności, zrobisz to w łatwy sposób, klikając w ten link: https://discord.gg/realcraft

Użyj komendy /money, aby sprawdzić swój stan konta. Możesz jeszcze to zrobić wygodniejszym sposobem przytrzymując tabulator. Jeżeli chcesz sprawdzić listę przelewów, wpisz /przelewy

Jeżeli chcesz mieć działkę obok swojego znajomego lub w innym miejscu, możesz wpisać /dzialka przenies stojąc na wolnej działce o tym samym poziomie, który posiadasz. Istnieje możliwość przeniesienia działki obracając ją, wystarczy wpisać /dzialka przenies potwierdzam [o ile stopni np. 90, 180]

Naprawianie przedmiotów z enchantem "naprawa" nie jest możliwe za pomocą kopania kamienia. Najlepsze sposoby wykorzystania tego enchantu to zabijanie mobów, ścinając drewno mając pracę Drwala lub stworzenie expiarki (np. kaktusiarka połączona z expiarką). Pamiętaj, aby podczas naprawiania trzymać item w lewej ręce.

Wraz z nową edycją wprowadzamy wiele nowości i zmian, których nie da się streścić w jednej wiadomości. Jeżeli chcesz być na bieżąco z tymi i przyszłymi zmianami odwiedź nasz FanPage https://www.facebook.com/RealCraft, TikToka https://www.tiktok.com/@realcraft.pl lub Discorda

Nasz serwer posiada profil na TikToku, na którym udostępniamy na nim nowości i ogłoszenia z życia serwera, prowadzone eventy/wydarzenia, backstage oraz wiele ciekawych treści. Zaobserwuj nas na TikToku, aby niczego nie przegapić! https://www.tiktok.com/@realcraft.pl

Kontakt

Użyj chatu facebooka(prawy dolny róg ekranu) aby skontaktować się z administracją!