• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyzacja kompostownika
#1
Twój nick:Nilon82
Propozycja dotyczy (tytuł):Automatyzacja kompostownika
Opis propozycji: Jak wiadomo z nowa edycja przyniosła nam wersję 1.14.x. Zostały dodane nowe rośliny, bloki, itp. Co za tym idzie również kompostownik, którego używam do produkcji mączki kostnej. Ręcznie uzupełnianie go jest nie wygodne, ale po ustawieniu lejów na nim i pod nim proces ten staje się automatyczny. I tu pojawia się problem, gdyż leje od kilku edycji przenoszą po kilka, kilkanaście przedmiotów na raz. Na trybie jednoosobowym ten problem nie występuje, bo przedmioty z leja wpadają do kompostownika po 1 sztuce i w przypadku marchewek potrzeba ich 10, aby powstała jedna mączka. Na serwerze jest taki problem że lej, który podaje marchewki do kompostownika, wrzuca ich tam kilkanaście. Kompostownik prawdopodobnie odczytuje to jako jedno "wrzucenie" i wypełnia się on tylko jedną warstwą. W ten sposób z 64 stuk marchwi nie powstanie żadna mączka kostna. Przy tych okolicznościach kompostownik staje się mało znaczący, ponieważ należałoby go wypełniać ręcznie, co jest nudnym i żmudnym zajęciem.
Tak więc w takim przypadku należałoby:
1. Zmienić ilość przenoszenia się przedmiotów w leju do 1.
lub
2. Stworzyć panel do leja (taki jak jest w automatycznych farmach, gdzie możemy wybrać jaką rośline ma produkować) w którym można by było zmieniać ilość przemieszczanych przedmiotów.
lub
3. Stworzyć nowy blok (podobny do automatycznej farmy), który produkowałby mączke kostną.
lub
4. Dodać nową recepturę tworzenia mączki kostnej z roślin jakie przyjmuje kompostownik np. 9 marchewek które wypełniają 9 pól w craftingu tworzyłyby jedną mączke kostną.
  Odpowiedz
#2
Sprawa brzmi jak cos co naprawde warto zmienic/naprawic i po namysle bylbym za tym rozwiazaniem: . Stworzyć panel do leja (taki jak jest w automatycznych farmach, gdzie możemy wybrać jaką rośline ma produkować) w którym można by było zmieniać ilość przemieszczanych przedmiotow.
Tak wiec jestem za pomyslem, choc wymaga on checi do realizacji ^^
  Odpowiedz
#3
Jestem za zmienieniem przenoszenia jednego itemku z leja do skrzyni itd.
  Odpowiedz
#4
Zmiana w lejach z pojedyńczym przekładaniem byłaby jednocześnie + dla zwykłych farmerów i - dla automatycznych farm dzięki czemu możnaby podnieść spowrotem ceny przykładowo ziemniaczków.
Jestem na tak.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości